Az "örök tavasz" földje különleges mikroklímájának köszönhetően szinte egész évben ideális időjárási körülményeket biztosít a filmes stábok számára, ez pedig sokszor jelentős költségcsökkentést eredményez a produkcióknak. A szigetek elhelyezkedése és adókedvezményei szintén jelentős vonzerőt jelentenek a filmkészítők számára, akik így kisebb költséggel tudják biztosítani a filmek helyszíni forgatásait, mintha távoli, egzotikus tájakat választanának. Ennek eredményeként az elmúlt években számos világhírű produkció forgott a Kanári-szigeteken, és ezek a filmek olykor egzotikus, földöntúli helyszíneként ábrázolják a szigeteket, miközben a nézőknek fogalmuk sincs róla, hogy valójában egy európai szigetcsoport ad otthont ezeknek a látványos jeleneteknek.

Az egyik legismertebb film, amelyet a Kanári-szigeteken forgattak, a "Wonder Woman 1984" volt. A film készítői több helyszínt is kiválasztottak a Kanári-szigeteken, hogy a különböző jelenetekhez megfelelő hátteret biztosítsanak. Tenerife szigetének vulkanikus tájai például tökéletesen illettek ahhoz a fantáziavilághoz, amelyben Diana Prince, azaz Wonder Woman kalandjai játszódnak. A Teide Nemzeti Park holdbéli tájai különösen jól illettek a film hangulatához, hiszen a sziklás és kopár vidéket könnyedén földöntúli helyszínné lehetett alakítani. A film egyes jeleneteihez Fuerteventura aranyló homokos strandjai is ideális hátteret biztosítottak, ahol a sivatagos táj egészen egyedi atmoszférát teremtett. A stáb itt több napot töltött forgatással, és a helyiek számára is izgalmas látványt nyújtott, ahogy a film ikonikus karakterei a megszokottól eltérő környezetben jelennek meg.

Egy másik népszerű franchise, amely szintén a Kanári-szigeteket választotta forgatási helyszínül, a "Fast & Furious" széria. A szigetek változatos tájai és lenyűgöző útvonalai remek lehetőségeket nyújtottak a nagy sebességű autós üldözésekhez és akciójelenetekhez. A legújabb filmek egyik jelenetében Gran Canaria festői útjain haladtak végig a film szereplői, ahol a sziklás hegyoldalak és kanyargós utak látványa izgalmas háttérként szolgált. A sziget egyedülálló topográfiája lehetővé tette, hogy a filmesek különleges, extrém helyszíneket is kihasználjanak, és látványos, dinamikus jeleneteket rögzítsenek, amelyek a nézők számára lélegzetelállító látványt nyújtanak. Emellett a helyi hatóságok is támogatták a produkciókat, hiszen a forgatások nemcsak turisztikai vonzerőt jelentenek, hanem munkalehetőségeket is teremtenek a helyiek számára. Számos kanári lakos statisztaként vagy a produkció stábtagjaként vehetett részt a forgatáson, ami különleges élményt jelentett a helyi közösség számára.

A Kanári-szigetek azonban nemcsak az akciófilmek és szuperhősök számára nyújtanak ideális helyszínt. A szigetek változatos tájait olyan filmek is kihasználták, amelyek romantikus, történelmi vagy éppen drámai jelenetekhez keresnek lenyűgöző hátteret. A "Moby Dick" legújabb változata például Lanzarote vadregényes partvidékén készült, amely tökéletesen illett a történet viharos és izgalmas hangulatához. Lanzarote különleges vulkanikus tájai és kopár, holdbéli felszíne miatt egyedülálló látványvilágot nyújt, amit a filmesek gyakran kihasználnak. Az itt található Timanfaya Nemzeti Park különösen népszerű, hiszen a táj szinte érintetlen és az emberi beavatkozástól mentes, így ideális olyan jelenetekhez, amelyek ősi vagy éppen földönkívüli környezetet igényelnek.

A Kanári-szigetek ugyanakkor a sci-fi műfaj számára is gyakran szolgálnak helyszínül. A "Clash of the Titans" című film készítői szintén a szigeteket választották, hogy létrehozzák az ókori görög mitológia világát. Fuerteventura szigetének száraz, sivatagos tájai és hegyes vidékei lehetőséget adtak arra, hogy a film grandiózus látványvilágot teremtsen, és a nézők a mozi vásznán keresztül egy ősi, mitikus világba utazhassanak. A film készítői számos speciális effektust alkalmaztak, hogy tovább fokozzák a helyszínek földöntúli hangulatát, de a természeti adottságok így is meghatározó szerepet játszottak a film képi világának kialakításában. Fuerteventura eldugott részei ráadásul lehetőséget adtak arra, hogy a stáb csendes és zavartalan környezetben dolgozzon, ami gyakran ritkaság, különösen az ilyen nagyszabású produkciók esetében.

A Kanári-szigetek azonban nemcsak a nemzetközi produkcióknak, hanem a spanyol filmiparnak is kedvelt helyszínei. A helyi filmgyártás szintén előszeretettel választja a szigetek változatos helyszíneit, legyen szó modern, városi környezetről vagy természetes, elhagyatott tájakról. Az ilyen filmek a helyi kultúrát és életmódot mutatják be, és gyakran nagy hatással vannak a spanyol közönségre. Emellett számos nemzetközi reklámfilm is forgott már a Kanári-szigeteken, hiszen a napsütéses idő és a változatos táj lehetőséget ad arra, hogy a világ minden tájáról érkező termékeket és szolgáltatásokat lenyűgöző környezetben mutassák be.

A Kanári-szigetek filmiparban betöltött szerepe az elmúlt években jelentősen megerősödött, és ez a helyi gazdaságra is pozitív hatással van. A filmes produkciók jelentős bevételt hoznak a szigeteknek, hiszen a forgatások során a stábok helyi szállásokat, éttermeket és egyéb szolgáltatásokat vesznek igénybe, ami fellendíti a turizmuson kívüli szektorokat is. Emellett a szigetek egyre népszerűbbek a filmes fesztiválok körében is, hiszen számos rendezvényt szerveznek, amelyek célja, hogy bemutassák a Kanári-szigeteken készült filmeket, és népszerűsítsék a helyi és nemzetközi produkciókat.