A Kanári-szigetek 8 fő szigetből állnak

Akkor, amikor a Kanári-szigetekről beszélünk, mindenkinek minden bizonnyal van egy elképzelése arról, hogy vajon hány szigetről is van szó valójában, hiszen többes számban beszélünk a szigetekről. Nos, a válasz egészen egyszerű. A Kanári-szigetek nem kevesebb, mint 8 fő szigetből áll. Így bármely szigetről is beszélünk, a Kanári-szigetek kifejezés mindegyikre egyformán érvényes és helyes. A szigetcsoport legnagyobb szigete Tenerife, ezt Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera, illetve El Hierro követi. A legkisebb sziget titulussal pedig La Graciosa rendelkezik.

Ami a lakosságszámot illeti, Tenerifén és Gran Canarián él a Kanári-szigeteki lakosság több, mint ¾-ed része. Érdekes, hogy két fővároson osztozik a sziget. Ez a két település Santa Cruz de Tenerife és Las Palmas de Gran Canaria.

Fuerteventura, a 20 millió éves sziget

Évmilliókkal ezelőtt a Kanári-szigeteket sok-sok vulkánkitörés hozta létre. Tudósok szerint ezek közül a legrégebbi kitörés, amelyet kb. 20 millió évvel ezelőttre saccolnak, hozta létre a mai Fuerteventurát. Mivel minden egyes sziget külön-külön vulkánból származnak, ezért a szigetek tájai, jellegzetességei eltérnek egymástól. Talán csak Lanzarote és Fuerteventura számít kivételnek, amelyek viszonylag hasonlítanak egymásra. Ennek legfőbb oka, hogy ez a ma két különálló sziget régen egy egységet alkottak.

Tudod, miről kapta nevét a Kanári-szigetek?

Első hallomásra mindenkinek – teljes joggal - az juthat az eszébe, hogy a Kanári-szigeteket a kedves, énekes madarakról nevezték el. Pedig ez nagy tévedés, sőt éppen fordítva van, hiszen a szigetről kapták nevüket a madarak.

A Kanári-szigetek elnevezés, ami spanyolul úgy hangzik, hogy „Islas Canarias” a latin kutya, vagyis canaria szóból ered. Állítólag az első európaiak, akik partra szálltak a szigeteken, hatalmas kutyákkal találkoztak a parton és ezért nevezték el a szigetet a kutyákról. Egy másik magyarázat szerint a név eredete nem a kutyákra, hanem a fókákra utal, akik a szigeteken éltek, és akiket „tengeri kutyáknak” neveztek.

La Gomera, a sziget, amelynek saját füttynyelve van

La Gomera szigetének egyik sajátossága, hogy a sziget szinte összes lakosa beszéli a több ezer éves múlttal büszkélkedhető füttynyelvet. A kommunikációnak ezt a formáját kezdetben azért találták ki, hogy az emberek megértessék egymást a sziget mély völgyeiben és hatalmas vadonjainban egyaránt.

El Hierro a világ első önellátó szigete

Kanári-szigetek legkisebb szigete, El Hierro is egészen különleges érdekességgel hívta fel magára a világ figyelmét. Ez a kis sziget a világ első olyan szigete, amely 100%-ban megújuló energiát használ, így energia igényét kizárólag a szél, a víz, illetve a Nap segítségével állítja elő.